LM keskuses küpsetasid lapsed koos vabatahtlikega piparkooke

Jõulukuu on aeg, mil võtta end kiiretest toimetustest vabaks, märgata ümbritsevaid inimesi ning anda enesest välja see positiivne küllus, mis aastaga kogunenud. Sellest põhimõttest lähtuvalt korraldasid LM Keskus, Heategevusühing (HTÜ) Ubuntu ja Eesti HIV Positiivsete võrgustik (EHPV) puudust kannatavatele lastele 16. detsembril LM Keskuses sündmuse Hea Piparkoogitegu 2017.

Nii valmistasidki HTÜ Ubuntu ja EHPV vabatahtlikud koos vanemate kaudu EHPV-sse kuuluva kümne lapse, viie hooldaja ning seitsme vabatahtlikuga piparkooke. Tööpinnad pakkus välja LM Keskus. “Nendele lastele, kes elavad pigem puuduses, oli piparkoogitegu ilmselt aasta tippsündmus, kus sai naerda, lõbutseda, piparkooke valmistada ja kaunistada ning teises toas meisterdada,” ütles vabatahtlik Erki Laansalu.

Vabatahtlikena olid ametis Liis, Olle, Vika, Pille-Riin, Marrit, Erki ja Sven, kes korraldasid erinevate osapooltega läbirääkimised, valmistasid ette ruumid, ostsid tooraine, koristasid. Laansalu sõnul jäi toimunust kõigi südamesse väga hea tunne: “See meeldis vanamatele ja vabatahtlikele, aga eelkõige olid vaimustuses lapsed.”

HTÜ Ubuntu sõnul soovisid nad heateoga tutvustada visiooni, milleks on iseorganiseeruv vabatahtlikkusel põhinev ühiskonna mudel.

Kõik huvilised saavad LM’i tegemisi toetada tellides kaupu äsja avatud epoest

Peatse jällenägemiseni!